DİJİTAL YAYINCILIK 

Dunya.com

Türkiye’nin ilk ekonomi haber portalı…

DÜNYA’nın Dijital Yayınlar Müdürlüğü çatısı altında faaliyet gösteren DÜNYA Online, bir yandan Türkiye’nin ilk ekonomi haber portalı olan dunya.com web sitesini hazırlarken, diğer yandan birçok kuruma içerik hizmeti sağlamaktadır.

Doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışından hiçbir zaman taviz vermeyen dunya.com, günümüzde her kesimden okurun başvurduğu referans kaynağı olarak kalmayı başarmıştır.

Dunya.com bugün, yurdun dört bir yanına yayılmış imalatçı ve KOBİ’lerden finans dünyasına, çiftçilerden akademisyenlere, medya çalışanlarından üniversite öğrencilerine, iş dünyasından bürokratlara kadar uzanan geniş ve sadık bir okuyucu profiline sahiptir.

Dünya Gazetesi içeriklerini sınırlı olarak kullanan dunya.com, potansiyelinin tamamını gün içinde meydana gelen gelişmelere ayırmakta, bu nedenle sadece Dünya Gazetesi’nin sanal dünyadaki kurumsal yüzü olarak kalmayıp, aynı zamanda “bağımsız bir haber sitesi” özelliği taşımaktadır.

Haberlerini “kopyala-yapıştır” mantığıyla değil, araştırıp doğrulanmasını sağlayarak, gerekiyorsa geçmiş haberlerle bağlantısını da kurarak vermeyi kendisine ilke edinmiş olan dunya.com, okuyucularını başta ekonomi, finans ve politika olmak üzere hem Türkiye’de hem de dünyada yaşanan tüm gelişmelerden anında haberdar etmektedir.

Hızından ve bu çizgisinden bir şey kaybetmemek adına görsellik yerine daha çok içeriğe odaklanan dunya.com, kurulduğu günden bu yana dijital dünyada yaşanan yenilikleri de yakından takip ederek, bu teknolojileri inceleyip, gerekli bölümlerini en kısa sürede uygulamaya almaktadır.

Dunya.com, rekabetin her geçen gün daha da keskinleştiği internet dünyasında, ‘tıklanma’ sayılarını yükseltmek için ‘farklı yöntemler’e başvurmak yerine, reklam geliri kaygısı taşımadan kendine daha zorlu ve sabır gerektiren bir yol seçmiştir.

İçerik hizmetinde ilk adres

Dünya Gazetesi’nin internet sitesinin hazırlanmasından sorumlu Dünya Online, farklı ortaklarla farklı projelerde de rol almaktadır. Dünya Online, bugün Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarına içerik hizmeti vermektedir.

Ekonomi ve iş dünyasında yaşanan son gelişmeler, sektörel haber ve dosyalar, yeni yasa ve tebliğler, uzmanlar ve akademisyenlerce gerçekleştirilen araştırma ve analizler ile müşteri tarafından talep edilen daha birçok özel dosya partnerlerle paylaşılmaktadır.

Dünya Online; Türkiye’nin önde gelen bankaları, veri dağıtım şirketleri, bazı ekonomi/ticaret portalları ile yurtdışında önde gelen ekonomi veri platformlarına hizmet vermektedir.

Böylece, Dünya Online tarafından hazırlanan içerikler, sadece dunya.com aracılığıyla değil, farklı kanallarla da okurlarla buluşarak çok geniş kitlelere ulaşmaktadır.