DÜNYA GAZETESİ 

Türkiye’nin ilk ve tek ekonomi gazetesi olan DÜNYA, 39 yıldır Türkiye’nin iş dünyasına rehberlik etmeye devam etmektedir.

Her sayısında iş dünyasına ilişkin her türlü haber, yurtiçi ve global ekonomi, politika, şirket haberleri, emtia piyasaları, ihaleler, yasalar ve tebliğler, iş ve mal talepleri, makaleler, uzman ve akademisyenlerce yapılmış araştırma ve incelemelerin yer aldığı Dünya gazetesi; yayınlandığı sektör ve bölge ekleri ile de okurlar için kaynak yayın olma özelliğini korumaktadır. Her gün verilen arşivlenebilir formattaki döviz kuru ise bir başka önemli hizmet olarak okurlara ulaştırılmaktadır.

DÜNYA GAZETESI’NIN OKURLARINA ULASIMI

Abone Dağıtım

Bayi Dağıtım

Dünya Dağıtım

E -Dünya

DÜNYA gazetesinde rahmetli Nezih Demirkent’in çağrısıyla Genel Yayın Yönetmenliğine başladığım 1994 yılında, amatör olarak başlayıp ilk imzamı gördüğüm 1962 yılından o yana 32 yıl geçmişti. O 32 yıl içerisinde en uzunu 5 yıl süreli olmak üzere birçok gazetede çalışmış, haber ajansçılığı, radyoculuk, dergicilik yapmıştım. Arada kendimin patronluğunu yaptığı İSTA–BETA gibi ajanslar ve kuruluşu sırasında  ilk sayısında yer aldığım ORTAM gibi dergiler vardı. Bazı gazetelerden  yazılarım gazetenin politikasına ters düştüğü, iktidar eleştirilerimin sert kaçtığı için, yönetimle çelişkiye girip ayrılmıştım.

DÜNYA’ya geldiğimden bu yana 22 yıldır haftada 5 gün yazı yazıyorum. Bunlar 2001 yılından bu yana Başyazı olarak yayınlanıyor. Kaba bir hesapla,  özgür düşünerek, uyarılmadan, 6600 yazı kaleme almışım. Ne Nezih Demirkent, ne de Didem Demirkent’ten “Bunu niye böyle yazdım” uyarısı almadım. Ben de 13 yıl sürdürdüğüm Genel Yayın Yönetmenliğim döneminde hiçbir yazarımızın yazdıklarına müdahale etmedim. Genel Yayın Yönetmenliğini devrettiğim Hakan Güldağ’da “DÜNYA’da yazarın özgür düşüncesine saygıyı”sürdürüyor.

Sanırım DÜNYA okurunun gazetemize sadakatinin temelinde bu özgür düşünceye saygı yer alıyor.

Osman AROLAT
DÜNYA Gazetesi Baş Yazarı

DÜNYA EKLERİ

Dünya Gazetesi, sektördeki yenilikleri duyurmak, okurlara daha odaklı bilgiler sunmak ve bölgesel faaliyetleri teşvik etmek amacıyla düzenli olarak ekler yayınlamaktadır. Dünya Gazetesi ile birlikte özdeşleşmiş olan kurumsal sektör ekleri, Türkiye’deki karar alıcıların en fazla yararlandıkları kaynaklar arasındadır.