YABANCI YAYINLAR 

Dünya Şirketler Grubu bünyesinde Dünya Süper Dağıtım A.Ş. ismiyle kurulan yabancı yayın dağıtım birimi, 30 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen yayınlarını Türk okuru ile buluşturmaktadır. 1983 yılında ilk önce The Wall Street Journal Europe ile yapılan anlaşma ile birlikte, ülkemizde yerleşik yabancıların ve Türk okurların, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri ve yeniliklerden anında haberdar olmaları sağlanmaya başlamıştır.

2015 yılından itibaren Dünya Foreign Press markası ile yayın dağıtım işine devam eden birim; aşağıdaki yayınları Türkiye’de basarak dağıtımını gerçekleştirmektedir:

  • International New York Times
  • Financial Times
  • The Wall Street Journal Europe
  • Asharq Al Awsat

Dunya Foreing Press aynı zamanda birçok küresel markanın abonelik yoluyla Türkiye içerisinde okunabilmesine ve dağıtımına yönelik faaliyetler de sürdürmektedir. Dünya Foreign Press abonelik ve dağıtım portföyünde şu anda, Time, Fortune, The Economist, Bloomberg Businessweek, Newsweek, Guardian Weekly ve New York Times yayınları bulunmaktadır. Tüm bu yayınların bayi satış, abonelik, otel ve havayolları dağıtımları grubun deneyimli ve uzman kadrosuyla gerçekleştirilmekte, kurumlara özel dağıtım ve abonelik hizmetleri sunulmaktadır.

Dünya Foreign Press, uluslararası yayın dağıtım organizasyonu olan Distripress’e 1987’den beri üyedir ve sayısız uluslararası ödülleri sayesinde alanında öncü işlere imza atmaktadır.

YERLİ YAYINLAR

Dünya, Türkçe yayın dağıtımında da, giderek artan bir ürün gamına sahiptir. Portföyündeki 200 çeşidin üzerindeki Türkçe derginin, gazete bayileri, zincir mağazalar ve Türkiye genelindeki tüm özel bayilere her gün dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Edebiyat, sanat, kültür, spor, aile, hobi, ekonomi, magazin, otomobil, çocuk, kadın, erkek ve müzik eğlence kategorilerinde yayın yapan dergilerin Türkiye geneli dağıtım ve satışını gerçekleştirmektedir.